Ten film zabierze Ci tylko 3 minuty
“Sztuki branie”, to element  mojej  wypowiedzi w ramach Wystawy ” Tak o rzece”


Zapraszam na barkę, żeby “złapać” pełny obraz, tam też znajduje się druga cześć mojej pracy. Eksponat, model, instalacja nawiązująca do tego co, w większości z nas w wieku dziecięcym, towarzyszyło zabawom nad wodą. Moja łódeczka z kory ma żagiel z polaroida – uwielbiam tę “zabawkę”. Na rzeczonym zdjęciu widać moich najbliższych, którzy napędzają moją łódeczkę codzienności…

Powyższy film, jest zapisem powstawania ulotnej sztuki samorzutnej, autorką jest Królowa Wisła. Rzeka stworzyła te obrazy blisko swego źródła, czyli w swym dziecięcym nurcie, bawiła się niesionym przez siebie materiałem.

Tak jak ja,
Ty drogi odbiorco,
MY
w dzieciństwie dłubaliśmy łódeczki z kory.

poświęć proszę 3 minuty, przypomnij sobie jak kołysały się Twoje stateczki … nurt potrafi się tak bawić przez całe swe rzycie, do samego morza, a Ty?

Zobacz! Masz “sztuki branie”Wystawa „Tak o rzece”

18-31 maja 2024
Wernisaż: 18 maja (sobota), godz. 19:00
– Noc Muzeów 2024 –
Galeria Awanport, pływająca barka, Odra
FOMT, wyb. Wyspiańskiego 27, Wrocław

ARTYŚCI:
Piotr Butkiewicz, Rafał Chojnowski, Wojciech Głogowski, Małgorzata Jojnowicz, Malwina Karp, Róza Kordos, Marek Marchwicki, Anna Marchwicka, Edyta Purzycka, Wojciech Roskosz, Marek Ruszkiewicz, Krystyna Szczepaniak.


Wystawa  12. artystów związanych mocno z Wrocławiem, głównie malarzy, ale nie ograniczających się tylko do jednego medium. Na wystawie „Tak o rzece” będzie można zobaczyć  zarówno obrazy olejne, jak również grafikę, rysunek oraz ceramikę. Twórcy podejmą istotny dla nas wszystkich aspekt jakim jest rzeka, rzeka, nie tylko jako obszar geograficzny ale także jako strefa organicznie związana z życiem, krwioobiegiem, wodą, wypoczynkiem, ale również filozoficznie, jako nieustające płynięcie, czasu, przemijania i odradzania.

Znamy słowa „Rzeka daje i zabiera”, czyż nie możemy również stwierdzić, człowiek rzece daje i zabiera. Nie można zapomnieć o ostatnich dramatycznych wydarzeniach związanych z zanieczyszczeniem Odry. Artyści nie mogą zostać na to obojętni.

Krystyna Szczepaniak | kapitan wydarzenia