Tytuł:
Pobudka

Data powstania:
2016

Wymiary (cm):
50x50x3

Opis:
To pierwszy obraz, z seri 3, malowanych emulsją na bazie kawy parzonej. To zapis porannej czynności od której zaczynałem każdy dzień pracy. Specjalną, starannie przyrządzoną, według mojej receptury, emulsją maluję denka kubków - jeden dziennie. Zebrane z kilku miesięcy pojedyncze malowidła tworzą jeden niepowtarzalny obraz. Gdy poranna narada dobiegała końca z niecierpliwością czekałem na kolejny obraz na dnie.
W zbiorach Miejskiej Galerii Sztuki w LegnicyTytuł:
Pocałunek o poranku

Data powstania:
2016

Wymiary (cm):
50x50x3

Opis:
To drugi obraz, z serii 3, malowanych emulsją na bazie kawy parzonej. Malowany ustami. To zapis porannej czynności od której zaczynam każdy dzień pracy. Specjalną, starannie przyrządzoną, według mojej receptury, emulsją maluję brzegi tekturowych kubków - jeden dziennie. Zebrane z kilkunastu miesięcy pojedyncze malowidła tworzą jeden niepowtarzalny obraz.Tytuł:
W biegu

Data powstania:
2016

54x54 (cm):


Opis:
Przyjaciel każdego instalatora, trytka. Podchodzący profesjonalnie, do swojej pracy, monter zawsze odcina nadmiar opaski. Właśnie z tych nadmiarów powstał ten obraz. Im bardziej jestem profesjonalny tym mocniej wypchane sztuką mam kieszenie.


Tytuł:
Wybór

Data powstania:
2016

Wymiary (cm):
25x25x4,5

Opis:
Trzeci obraz, z serii 3, malowanych emulsją na bazie kawy parzonej. To zapis porannej czynności, od której zaczynam każdy dzień pracy jako instalator sieci teleinformatycznych. Takie malowidło powstaje jedno w ciągu jednego dnia pracy. Specjalną, starannie przyrządzoną, według mojej receptury, emulsją pokryłem denko kubka. Wybrane z kilkunastu miesięcy JEDNO z najciekawszym obrazem postanowiłem wyeksponować i zabezpieczyć w żywicowym werniksie, jako najcenniejszy okaz.


Tytuł:
01

Data powstania:
2016

Wymiary (cm):
50x50x3

Opis:
01 to obraz powstały z odpadów powstających podczas instalacji sieci LAN w mojej pracy instalatora teleinformatycznego. 01 to matematyczny zapis/symbol dwójkowego systemu binarnego, który jest najprostszym układem pozycyjnym. Elementami zbioru znaków systemu binarnego jest właśnie para cyfr: 0 i 1. Znak dwójkowy (0 lub 1) nazywany jest bitem. Prezentowane w przekroju kable to popularnie zwane skrętki, które właśnie służą do przesyłania bitów. 01
W zbiorach prywatnych.


Tytuł:
Łzy instalatora

Data powstania:
2016

Wymiary (cm):
52x52x4,5

Opis:
Tworzywem są odpady pozyskane w czasie spawania światłowodów. Kompozycja jest w "ładzie" natomiast kable te z natury są poskręcane i poplątane, w branży nazywane spaghetti. Alternatywnie ten obraz tytułuje "Łzy instalatora".
W zbiorach prywatnych


Tytuł:
Nowotwór

Data powstania:
2016

Wymiary (cm):
23x23x4,5

Opis:
Pewnego dnia podczas instalacji poczułem coś dziwnego, nietypowe zgrubienie na kablu, anomalię. Po przeprowadzeniu badania przewodu okazało się to co widać. Wyjątkowy, niezwykle rzadki przypadek, nowotwór, błąd produkcyjny. Na kilometry kabla, które tygodniowo przechodzą mi przez dłonie to jedyna taka sytuacja. Prawdziwy okaz, z którego wykonałem preparat. Wyjątkowość tej pracy podkreśla owad, który wpadł do żywicy - zasłużona dla genetyki Drosophila melanogaster - Muszka owocowa.
To wydarzenie stało się punktem zwrotnym, to zapalnik od którego wybuchła "Miłość Instalatora".

Tytuł:
Ja też ja też

Data powstania:
2016

Wymiary (cm):
50x50x3

Opis:
W pracy czy w domu, pełno papierowych pudeł. Wszędzie krzyczał do mnie karton, że on też chce być użyty, też chce do sztuki. Ja się wiję, tłumaczę, że nie, że bez sensu. Słuchaj karton - mówię - z kartonu to już wszystko było. Tedy strzelił focha, obrócił się bokiem i to było to.Tytuł:
Dyptyk

Data powstania:
2016

Wymiary (cm):
108x54x3

Opis:
Dyptyk namalowany z odpadów powstających podczas instalacji sieci LAN w mojej pracy instalatora teleinformatycznego. Skrętka i taśma izolacyjna to duet, z którym na codzień pracuję nad układami choreograficznymi w szachtach czy innych trasach kablowych. Słaba, cienka, wątła, elastyczna taśma izolacyjna w dużej ilości w moich rękach staje się narzędziem represji w stosunki do pęków krnąbrnego, sprężystego, silnego przewodu miedzianego. Ofiara, narzędzie, gwałciciel, narzędzie, ofiaranarzędziegwałciciel...

 
 

C D N